top of page

FIRENZE

Güneş Tanrısı Jarilo
laorentou

LAORENTOU

MADE IN ITALY

Yetenekli bir tasarımcı mitolojik güneş tanrısı Jarilo’yu Laorentou yüzü haline getirdi. Enzo’nun her zaman ilgilendiği mitolojik tanrılar ilham kaynağı oldu. Firenze’deki antik müzede çok fazla sanat eseri gördü. Bunların arasında Laorentou’nun sembolü haline gelen çok sayıda Jarilo heykeli vardı. Başı güneş saçaklarıyla geniş bir halka ile çevrilidir. Geleneksel antik güneş tanrısı Jarilo asilliği ve zenginliği simgeler.

laorentou
laorentou cüzdan kumaşı
laorentou
Laorentou_mavi_edited-removebg-preview.p

Enzo Laorentou Kimdir ?

Enzo Laorentou, 1946 yılında İtalya'nın Toscana kasabasında dünyaya gelmiştir. Gençlik yıllarında Firenze kentinde kurduğu moda evi İtalya'da büyük bir yankı uyandırdı. Enzo Laorentou Firenze'nin zengin sınıfına hitap eden kendi tasarladığı cüzdanları mağazasında satmayı başarmıştır. Hatırı sayılır bir müşteri kitlesine ulaşan Enzo Laorentou, uzun bir zaman geçmeden kendisinden söz ettirmeyi başarmıştır.  Enzo'nun tasarımları günümüzde bir çok dünya markası tarafından kullanılmaktadır. Müşterileri arasında Al Pacino, Andy Garcia ve Michael Douglas gibi dünyaca ünlü isimler yer almaktadır.

laorentou
laorentou
laorentou

Laorentou ve Hollywood !

FIRENZE

Enzo Laorentou tarafından kurulan ve sadece 10 yıl gibi kısa bir süre içerisinde büyük bir imparatorluğa dönüşen Laorentou, ünlü İtalyan markaları arasındaki yerini aldı. Hollywood filmlerinden Another Round, Green Book, Joker, The Invesible Guest, Shakespeare Shorts, Cin Cin, Knives Out Love filmlerinin kostümlerinide Enzo Laorentou hazırlamıştır.

laorentou

Defile Şovundan Dünya Markasına!

Enzo Laorentou

Enzo Laorentou’nun kurucusu olduğu bu marka aslında bir defile şovunun başlamasıyla doğuyor. 1979’da Enzo Laorentou tarafından Firenze'de düzenlenen bu defileden bir yıl sonra ilk tasarımlarını hazırlayan Enzo Laorentou 1989 yılında dünyanın en önemli kentlerinde mağazalarını ardı ardına açmaya başladı. Marka günümüzde desenlerinde sıklıkla güneş tanrısı jarilo'ya yer veriyor.

laorentou
laorentou
laorentou
laorentou
laorentou
laorentou
bottom of page